You are here

Dr. Kálmán Lajos Nemzetközi Népdaléneklési Verseny - Kecskemét, 2010. szeptember 17.

 

A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Közművelődési Szakmai Tanácsadó és Szolgáltató Intézete 2010. szeptember 17-én pénteken a Kecskeméti Református Gimnázium Dísztermében rendezte meg a IV. Dr. Kálmán Lajos Nemzetközi Népdaléneklési Versenyt.

A versenyre középiskolás, Magyarországon vagy határainkon túl élő magyar népdalénekesek nevezhettek, három kategóriában: szóló, kamara és együttes.

Végül harminckilenc műsorszámmal közel nyolcvan fiatal érkezett a megmérettetésre.

A rendezvény a KÓTA szakmai támogatásával valósult meg, mely az idei évtől saját minősítési rendszerébe tagosította rendezvényünket, így minden résztvevő KÓTA országos minősítést kapott.

A versenyzők bemutatkozása előtt Fábri Géza ajánmdékműsorát tekinthették meg az érdeklődők.

A versenyzők Kovács László fazekasmester és Madár Helga fazekas által készített ajándéktárgyakat, népzenei CD-ket és a Tradíció Stúdió által felajánlott népzenei témájú DVD-ket vihettek haza a minősítés mellé.

A versenyzők bemutatkozása idén is szakértő zsűri előtt zajlott, melynek tagjai ez évben:

 

dr. Olsvai Imre, népzenekutató,

dr. Gerzanics Magdolna, népzenekutató és

Birinyi József népzenekutató, népzenész, a KÓTA társelnöke voltak.

 [img_assist|nid=224|title=|desc=|link=node|align=right|width=291|height=218]

Rendezvényünket a Református Egyházközség, a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat, valamint a Nemzeti Kulturális Alap is támogatta.

 

A versenyt jelenlétével megtisztelte Dr. Kovács Lórántné nyugalmazott főiskolai tanár, özvegy Dr. Kálmán Lajosné képviseletében.

 

A zsűri tagjai értékelésükben többször kiemelték, hogy a verseny rendkívül magas színvonalú volt, a versenyzők szinte egytől-egyik kiváló teljesítményt nyújtottak.

Ezt igazolja az a tény is, hogy az ítészek a legmagasabb kiadható díjból, az Aranypávából is tizenkettőt osztottak ki. Emellett 13 arany, 12 ezüst és két bronz minősítés született.

 

Külön öröm számunkra, hogy Bács-Kiskun megyéből is több versenyző szerepelt eredményesen a versenyen. Aranypáva díjat kapott a bajai Kontra Anna és a szintén bajai Somoska Énekegyüttes valamint a kiskőrösi származású Szentgyörgyváry Laura. Arany  minősítést vihetett haza Majorcsics Emese Bajáról valamint Stefanut-Győrfi Dániel Kecskemétről, és Ezüst minősítést nyert el Zöldi Nikolett Kiskunhalasról.  

 

A versenyen a következő eredmények születtek:

 

Aranypáva díjat kapott:

 

Pásku Veronika – Debrecen Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola és AMI

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Sáriné Szebenyi Judit

 

Kanászok Népdaléneklő Csoport – Dunaújváros

FELKÉSZÍTŐ TANÁRUK: Pocsai Mária, Koncz Mária

 

Rigófütty Énekegyüttes – Budapest

FELKÉSZÍTŐ TANÁRUK: Magdó Ildikó

 

Bolyki Sára – Budapest

FELKÉSZÍTŐ TANÁRUK: Magdó Ildikó: Magdó Ildikó

 

 

Kontra Anna – Baja

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Pethőné Kővári Andrea

 

Szentgyörgyváry Laura – Szeged

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Fábri-Ivánovics Tünde

 

Gyura Fanni - Vác

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Pál Eszter

 

Kovács Mónika – Szolnok

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Juhászné Antal Gabriella

 

Vadvirág Népdalkör – Baja

FELKÉSZÍTŐ TANÁRUK: Pethőné Kővári Andrea

 

Somoska Énekegyüttes – Baja

FELKÉSZÍTŐ TANÁRUK: Pethőné Kővári Andrea

 

Bíró Gergely – Debrecen

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Sáriné Szebenyi Judit

 

Csillengő Együttes – Székesfehérvár

FELKÉSZÍTŐ TANÁRUK: Papp Ágnes, Berki Lilla

 

Arany minősítést kapott:

 

Majorcsics Emese – Baja

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Pethőné Kővári Andrea

 

Gyüdi Eszter – Szeged

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA. Fábri-Ivánovics Tünde

 

Varga Evelin - Székesfehérvár

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Berki Lilla

 

Kovács Ibolya - Székesfehérvár

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Berki Lilla

 

Zsikó Zsuzsanna - Székesfehérvár

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Berki Lilla

 

Stefanut- Győrfi Dániel – Kecskemét

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Jámbor Zsolt

 

Huszka Fanni-Láda Flóra – Hódmezővásárhely

FELKÉSZÍTŐ TANÁRUK: Molnár Tünde

 

Varró Kinga – Táborfalva

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Szabóné Nagy Annamária

 

Juhász Kata – Szolnok

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Juhászné Antal Gabriella

 

Lindner Zsófia – Vác

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Agod Alíz – Pál Eszter

 

Bakanótázók – Kiskunhalas

FELKÉSZÍTŐ TANÁRUK: Faddi Istvánné

 

Sasvári Borbála – Vác

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Agod Alíz –Bodza Klára

 

Borda Blanka – Domaszék

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Fábri-Ivánovics Tünde

 

Ezüst minősítést kapott:

 

Mihályik Virág – Székesfehérvár

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Papp Ágnes

 

Salamon Aletta - Székesfehérvár

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Papp Ágnes

 

Csiba Júlia – Győr

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Nagyné Balázs Éva

A felkészülésben segítette: Sára Csobán

 

Pető Szilvia – Hódmezővásárhely

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Molnár Tünde

 

Huszka Fanni – Hódmezővásárhely

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Molnár Tünde

 

Láda Flóra – Hódmezővásárhely

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Molnár Tünde

 

Széles Ágota - Székesfehérvár

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Papp Ágnes

 

Winkler Réka – Budakalász

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Papp Ágnes

 

Kiss Borbála - Budakalász

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Papp Ágnes

 

Tulipán Népdaléneklő Csoport – Dunaújváros

FELKÉSZÍTŐ TANÁRUK: Pocsai Mária, Koncz Mária

 

Zöldi Nikolett – Kiskunhalas

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Székely Tibor

 

Király Dalma – Nyíracsád

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Bárdosi Ildikó

 

Bronz Minősítést kapott:

 

Lakatos Katalin – Békéscsaba

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Siposné Matuska Klára

 

Humagi Népdalcsoport – Szolnok

FELKÉSZÍTŐ TANÁRA: Juhászné Antal Gabriella

 

Stefanut-győrfi Dániel Kecskemétről, Bíró Gergeyl Debrecenből és Sasvári Borbála Vácről különdíjat nyertek el. Birinyi József felajánlása jóvoltából részt vehetnek a 26. Csutorás Népzenei Táborban 2011. augusztusában.

 

A versenyzőknek a kiváló eredményekhez és a kiemelkedő teljesítményhez ezúton is gratulálunk.

A rendezvényről készült képek megtekinthetők a http://www.bacskultura.hu/image/tid/47 linken.

 

 

Sminkválasztó

Belépés

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2012. All Rights Reserved.